SELVENNYKSIÄ OMARIISTA PALVELUSTA JA JÄSENMAKSUISTA (4.9.2020)

Vielä selvennys, Oma riista palvelu on Suomen riistakeskuksen ja sieltä kautta näkee oman riistanhoitomaksun”valtion kortti”tänne tehdään saalisilmoitukset ym.

Metsästäjäliitto jonka jäsen Alahärmän Metsästyseura on kuuluu Metsorekisteri palveluun jonka kautta seuran jäsenmaksut lähetetään ensisijaisesti sähköpostiin jos sellaisen on seuralle ilmoittanut, muuten lasku on tullut postin kautta. Metsästäjäliitolla on myös Omametso palvelu jossa näkee omat tiedot sekä seuran jäsenmaksu tiedot. Tänne voi kirjautua jos on sähköposti osoite ilmoitettu seuralle ja se on liitetty metsorekisteriin.

Huolellisuutta metsästysseuran jäsenmaksussa!
-Tarkista, että maksat jäsenmaksun sille tilille ,joka laskussa lukee.
-Käytä aina viitenumeroa

Siht. Asko Peltola